Atrakcje w Siedlisku

Siedlisko Pod Lasem zapewnia dla swoich gości wiele różnych możliwości. Odpocznij przy tlącym się grillu albo połóż się na pomoście lub w hamaku, a gdy zregenerujesz siły – wypożycz rower lub łódkę albo po prostu zanurz się w wodach sąsiadującego z Siedliskiem jeziora.

Okolica: Mrągowo

Niecałe 7 kilometrów od Siedliska znajduje się Mrągowo – miasto znane z kowbojskiego Picnic Country, czy też nocy kabaretowych emitowanych w telewizji. Liczne ścieżki piesze i rowerowe, obiekty muzealne, sakralne i militarne, tak krótko można opisać to miasto. A oto miejsca, które polecamy odwiedzić.

Okolica: Mikołajki

Dwadzieścia kilometrów od Siedliska Pod Lasem ulokowane są Mikołajki, żeglarska stolica Polski. Mikołajki organizują w sezonie wiele imprez sportowych i kulturalnych. Czy są to dni miasta, czy festiwal szantowy, regaty, czy też Rajd Polski – wybór jest szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto także wybrać się spacerem wzdłuż promenady lub po prostu zwiedzić miasteczko. Co w nim takiego ciekawego?

Tylko dla naszych gości!

  • 10% zniżki na rejsy po mazurskich jeziorach statkami Żeglugi Pasażerskiej Mikołajki Hotelu Robert’s Port
  • 10% zniżki na posiłki w restauracji Bella Italia

Flora i fauna w okolicy

Jako że Mazury słyną ze swych naturalnych wdzięków, otaczają nas lasy i jeziora pełne rezerwatów przyrody i zwierzyńców. Do wyboru mamy parki zwiedzane z przewodnikiem (Park Dzikich Zwierząt, Ferma Jeleniowatych, czy Rezerwat Konika Polskiego), otwarte parki, w których teren zwiedzamy samodzielnie (Rezerwat Łabędzia Niemego) lub spływy kajakowe po rzece Krutynia.

Gałkowo to miejsce słynące przede wszystkim z konnej Stadniny Ferensteinów. Jest to piękny ośrodek jeździecki, gdzie mamy możliwość nauki jazdy na koniu, a także zobaczenia zawodów jeździeckich. W wiosce znajduje się również Dwór Łowczego, gdzie coś zjeść, a także zwiedzić Salon hrabiny Marion Dönhoff, która była z tymi terenami związana.

Zamki i militaria w okolicy

Oprócz pięknej przyrody, Mazury to także obszar noszący ślady historii w postaci średniowiecznych zamków i bunkrów z czasów II wojny światowej. Najbardziej znanym miejscem jest Wilczy Szaniec, gdzie przeprowadzono nieudaną próbę zamachu na życie Hitlera. Inscenizację tej próby zobaczyć można co roku w Mazurolandii.

Podaj dalej!